Weather forecast - Große Sandspitze
Weather forecast Große Sandspitze:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 53% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 2,52 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 54% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 0,3 |
| 2% |
|
| 17h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 5% |
|
| 20h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 4% |
|
| 23h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 45% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,05 |
| 62% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 83% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,05 |
| Cloud cover: | 95% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,55 |
| 88% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 2,85 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 2,85 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,42 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0,37 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0,77 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0,95 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,95 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 0,77 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 1,8 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 2,07 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 2,07 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 1,12 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,7 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,52 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Große Sandspitze. Große Sandspitze is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2772 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dolomitenhütte,
Ederplan,
Faschingalm - Zettersfeld,
Frohn,
Gailberg,
Gailbergsattel,
Iselsberg,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Oberdrauburg,
Obertilliacher Bergbahnen,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website