Weather forecast - Hochstadel
Weather forecast Hochstadel:
Updated: 13. 05. 2026 02:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 95% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,1 |
| 53% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,03 |
| 87% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,03 |
| Cloud cover: | 93% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0,36 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 1,36 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 1,27 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,76 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 84% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 1,51 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 1,54 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,39 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 1,39 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 1,21 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0,75 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 0,11 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 0,06 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,03 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 89% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 75% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,26 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,26 |
| 97% |
|
Weather forecast for the location Hochstadel. Hochstadel is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2681 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Alpencamp Kötschach-Mauthen,
Dolomitenhütte,
Ederplan,
Faschingalm - Zettersfeld,
Frohn,
Gailberg,
Gailbergsattel,
Iselsberg,
Kötschach - Mauthen,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Oberdrauburg,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website