Weather forecast - Jasovnik
Weather forecast Jasovnik:
Updated: 17. 04. 2026 06:43
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,39 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0,19 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,79 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0,8 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0,8 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0,29 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 65% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 52% |
|
Weather forecast for the location Jasovnik. Jasovnik is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 764 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blagovica,
Kompolje,
Kresnice,
Limbarska gora,
Limovce,
Mali Hrib,
Motnik,
Planinski dom Ušte - Žerenk,
Šentrupert,
Špitalič,
Trbovlje,
Trojane,
Vransko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website