Weather forecast - Kleine Gamswiesenspitze
Weather forecast Kleine Gamswiesenspitze:
Updated: 11. 05. 2026 12:08
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,05 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,22 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,82 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 2,9 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 4,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,07 |
| 40% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 16% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 73% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,02 |
| 84% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,25 |
| Cloud cover: | 92% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0,27 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,52 |
| 96% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0,85 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,92 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 2,32 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 2,32 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 2,32 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,32 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 1,42 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 1,32 |
| 95% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,7 |
| 97% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,4 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,4 |
| 98% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,42 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,17 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Kleine Gamswiesenspitze. Kleine Gamswiesenspitze is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2454 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dolomitenhütte,
Ederplan,
Faschingalm - Zettersfeld,
Frohn,
Gailberg,
Iselsberg,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Oberdrauburg,
Obertilliacher Bergbahnen,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website