Weather forecast - Kleine Laserzwand
Weather forecast Kleine Laserzwand:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,32 |
| Cloud cover: | 76% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 2,85 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 1,5 |
| 65% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 0,3 |
| 27% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,1 |
| 29% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 49% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,2 |
| 85% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,1 |
| 89% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,12 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,72 |
| 95% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 3,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 3,25 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,75 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0,22 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,85 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0,85 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,77 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,65 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 1,62 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 2,15 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 2,15 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,35 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,87 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,8 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Kleine Laserzwand. Kleine Laserzwand is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2568 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dolomitenhütte,
Ederplan,
Faschingalm - Zettersfeld,
Frohn,
Gailberg,
Gailbergsattel,
Iselsberg,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Oberdrauburg,
Obertilliacher Bergbahnen,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Daumen (2720m),
Galitzenspitzen (2710m),
Große Gamswiesenspitze (2488m),
Große Sandspitze (2772m),
Instein Alm (1669m),
Karlsbader Hütte (2261m),
Kleine Gamswiesenspitze (2454m),
Laserzkopf (2718m),
Laserzwand (2614m),
Schöttnerspitze (2633m),
Teplitzer Spitze (2613m)
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website