Weather forecast - Kruckelkopf
Weather forecast Kruckelkopf:
Updated: 13. 05. 2026 02:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 0,3 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,3 |
| 87% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0,4 |
| 86% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 0,81 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -9 °C |
| 1,64 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -9 °C |
| 1,15 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,95 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 86% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -8 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -8 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0,83 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 1,44 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,06 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 2,06 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 1,62 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 1,21 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -6 °C |
| 0,86 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 0,86 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 0,76 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,46 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,41 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0,18 |
| 97% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0,04 |
| 91% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0,09 |
| 87% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 0,09 |
| 71% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,34 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0,34 |
| 98% |
|
Weather forecast for the location Kruckelkopf. Kruckelkopf is a mountain in the High Tauern mountain range (
Austria) at an altitude of 3181 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Burgstalleralm - Astental,
Faschingalm - Zettersfeld,
Feldkopf,
Glocknerwinkel,
Heiligenblut (Fallbichl),
Heiligenblut (Großglocknerstraße),
Heiligenblut Ort,
Iselsberg,
Kals am Großglockner,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Lucknerhaus,
Mörtschach,
Mörtschachberg,
Rossbach (Heiligenblut),
Schareck (Heiligenblut),
Wallackhaus,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website