Weather forecast - Mala Košuta
Weather forecast Mala Košuta:
Updated: 16. 05. 2026 18:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0,29 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 70% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0,03 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0,06 |
| 84% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0,06 |
| 91% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,06 |
| 88% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 84% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 52% |
|
Weather forecast for the location Mala Košuta. Mala Košuta is a mountain in the Karawanks mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1740 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Apače / Abtei,
Bad Eisenkappel,
Dom pod Storžičem,
Grintovec,
Jezerski vrh,
Kokrsko sedlo,
Kriška gora,
Ljubelj,
Obir,
Paulitschsattel,
Podljubelj,
Tržič,
Zell / Sele,
Zgornje Jezersko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website