Weather forecast - Možnica river-beds
Weather forecast Možnica river-beds:
Updated: 13. 05. 2026 12:45
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 55% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 63% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0,23 |
| 69% |
|
| 11h |
 |
| 20 °C |
| 0,63 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0,63 |
| 83% |
|
| 17h |
 |
| 18 °C |
| 0,59 |
| 81% |
|
| 20h |
 |
| 16 °C |
| 0,06 |
| 89% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 81% |
|
Weather forecast for the location Možnica river-beds. Možnica river-beds is a waterfall in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 580 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bovec,
Bovec airport,
Čezsoča,
Erjavčeva koča na Vršiču,
Italijanska kostnica nad Kobaridom,
Javoršček,
Jôf di Montasio,
Letališče Bovec,
Log pod Mangartom,
Mangart,
Mangartska planina,
Monte Lussari,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Polovnik,
Poštarski dom na Vršiču,
Predel,
Rifugio Gilberti,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Stol (Kobariški),
Svinjak,
Tarvisio,
Tarvisio - Mangart Coccau,
Tarvisio - Udine,
Trenta,
Učja,
Veliki Babanski skedenj
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website