Weather forecast - Napečnikov vrh
Weather forecast Napečnikov vrh:
Updated: 17. 04. 2026 06:43
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 39% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0,39 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,1 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,6 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0,6 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 66% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 64% |
|
Weather forecast for the location Napečnikov vrh. Napečnikov vrh is a mountain in the Strojna, Košenjak, Kozjak and Slovenske gorice mountain range (
Slovenia) at an altitude of 969 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bukovnik,
Koča pod Kremžarjevim vrhom,
Kope,
Lavamünd,
Magdalensberg,
Radeljski prelaz,
Radlje ob Dravi,
Slovenj Gradec,
Šmartno pri Slovenj Gradcu,
Soboth,
Stausee Soboth,
Vič
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website