Weather forecast - Plešivec
Weather forecast Plešivec:
Updated: 17. 05. 2026 12:53
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 77% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 74% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,59 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 91% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 84% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 51% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 50% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,89 |
| 92% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,19 |
| 94% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,19 |
| 90% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 43% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 32% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 37% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 24% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 41% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 61% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 59% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 53% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 29% |
|
Weather forecast for the location Plešivec. Plešivec is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1962 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bovec,
Bovec airport,
Breginj,
Čezsoča,
Italijanska kostnica nad Kobaridom,
Javoršček,
Jôf di Montasio,
Kobarid,
Letališče Bovec,
Log pod Mangartom,
Mangart,
Mangartska planina,
Monte Lussari,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Polovnik,
Predel,
Rifugio Gilberti,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Stol (Kobariški),
Svinjak,
Učja,
Veliki Babanski skedenj
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website