Weather forecast - Rudolf Schober Hütte
Weather forecast Rudolf Schober Hütte:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,35 |
| Cloud cover: | 81% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 3,25 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 84% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 71% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,21 |
| 60% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 57% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 15% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 83% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,64 |
| 86% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0,14 |
| 88% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 86% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 2,12 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,45 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,98 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0,15 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0,67 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,67 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 1,4 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,87 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,91 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 2,1 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 2,1 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,07 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Rudolf Schober Hütte. Rudolf Schober Hütte is a mountain hut in the Lower Tauern mountain range (
Austria) at an altitude of 1667 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website