Weather forecast - Sonntagshorn
Weather forecast Sonntagshorn:
Updated: 1. 04. 2026 18:45
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,44 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 0,06 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 63% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 76% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 83% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0,66 |
| 94% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0,58 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,56 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0,3 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 55% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 57% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 83% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0,02 |
| 88% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,06 |
| 93% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0,14 |
| 98% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0,1 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 74% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 82% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 96% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 78% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 32% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 34% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 43% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 59% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0,44 |
| 88% |
|
Weather forecast for the location Sonntagshorn. Sonntagshorn is a mountain in the Northern Limestone Alps mountain range (
Austria,
Germany) at an altitude of 1961 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bad Reichenhall,
Bad Reichenhall (Königlicher Kurgarten),
Bad Reichenhall - Predigtstuh (Predigtstuhl III),
Hintersee,
Hochfelln,
Inzell,
Kammerkör,
Kesselalm,
Lofer - Teufelssteg,
Rauschberg - Ruhpolding,
Reichenhaller Haus,
Ruhpolding,
Ruhpolding (Chiemgau Arena),
Ruhpolding (Westernberg),
Unken-Heutal,
Waidring (Triassic Park),
Waidring (Waidring - FlyingCam)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website