Weather forecast - Srnica cave
Weather forecast Srnica cave:
Updated: 11. 05. 2026 21:24
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,05 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0,05 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 4,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 19% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 92% |
|
Weather forecast for the location Srnica cave. Srnica cave is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 550 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bovec,
Bovec airport,
Breginj,
Čezsoča,
Italijanska kostnica nad Kobaridom,
Javoršček,
Jôf di Montasio,
Kobarid,
Letališče Bovec,
Log pod Mangartom,
Mangartska planina,
Matajur,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Polovnik,
Predel,
Rifugio Gilberti,
Robič,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Stol (Kobariški),
Svinjak,
Učja,
Val Resia,
Veliki Babanski skedenj
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website