Weather forecast - Starhand
Weather forecast Starhand:
Updated: 13. 05. 2026 06:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 78% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 87% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 47% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 74% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,08 |
| 90% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 3,2 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 2,28 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0,98 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,58 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0,52 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,92 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 1,02 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,12 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,08 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 76% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 35% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 8% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 17% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0,06 |
| 54% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,06 |
| 67% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0,12 |
| 74% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,12 |
| 83% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0,03 |
| 86% |
|
Weather forecast for the location Starhand. Starhand is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Austria,
Italy) at an altitude of 1965 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dobratsch/Dobrač,
Gartnerkofel,
Hermagor Pressegger See,
Inn Waldemar / Hermagor,
Jôf di Montasio,
Monte Acomizza / Schönwipfel,
Monte Lussari,
Mount Lussari - Tarvisio,
Nassfeld Straße,
Štefan na Zilji / St. Stefan im Gailtal,
Tarvisio,
Tarvisio - Mangart Coccau,
Tarvisio - Udine,
Tressdorfer Hohe,
Zweikofel
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website