Weather forecast Štor:
Updated: 13. 05. 2026 02:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 76% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 23% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 83% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 5% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 26% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 54% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 88% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 5,04 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,39 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,13 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,09 |
| 86% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0,86 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 1,96 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,86 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,19 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 2,09 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 2,66 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,69 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,66 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 1,66 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,83 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0,63 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,63 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0,39 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,13 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,33 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,56 |
| 95% |
|
Weather forecast for the location Štor. Štor is a mountain in the Škofjeloško, Cerkljansko hribovje and Jelovica mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1005 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Bukovo,
Cerkno,
Cerkno,
Davča,
Dom na Slajki,
Gorenja vas,
Gorje,
Idrija,
Idrija (Town square),
Kladje,
Lučine,
Pasja ravan,
Petrovo Brdo,
Planinska koča Mrzlk,
Ratitovec,
Šebreljski Vrh,
Soriška planina,
Stari vrh,
Travnik,
Trebija,
Trebija ,
Zgornja Sorica,
Žiri
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website