Weather forecast Tabor:
Updated: 13. 05. 2026 02:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,33 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 1,33 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 1,09 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,06 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,73 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,06 |
| 95% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,09 |
| 88% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,23 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0,23 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Tabor. Tabor is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 697 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Kum,
Limovce,
Marno,
Motnik,
Mrzlica,
Ribnik Vrbje,
Šentrupert,
Trbovlje,
Trojane,
Trojane,
Vransko,
Žalec
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website