Weather forecast - Tolsti vrh (Dobrovlje)
Weather forecast Tolsti vrh (Dobrovlje):
Updated: 11. 05. 2026 02:41
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 39% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 4,09 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 4,09 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0,43 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,89 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 2,23 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 2,23 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,03 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 1,03 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,13 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,96 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,26 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Tolsti vrh (Dobrovlje). Tolsti vrh (Dobrovlje) is a mountain in the Kamnik Savinja Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1077 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blagovica,
Golte,
Limovce,
Mali Hrib,
Motnik,
Radegunda,
Šentrupert,
Špitalič,
Trojane,
Trojane,
Vransko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website