Weather forecast - Torre Clampil
Weather forecast Torre Clampil:
Updated: 16. 05. 2026 18:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,15 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,02 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 3% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 77% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0,1 |
| 60% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 63% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 62% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,02 |
| 89% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0,32 |
| 86% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,2 |
| 89% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,4 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 96% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 59% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 69% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 84% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 61% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0,02 |
| 78% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0,07 |
| 86% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0,1 |
| 94% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,1 |
| 84% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 79% |
|
Weather forecast for the location Torre Clampil. Torre Clampil is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Austria,
Italy) at an altitude of 2079 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Gartnerkofel,
Gitschtal - Weißbriach,
Inn Waldemar / Hermagor,
Krniške skale / Gartnerkofel,
Mokrine / Nassfeld (Tressdorfer Höhe),
Nassfeld,
Nassfeld Straße,
Tressdorfer Hohe,
Trogkofel,
Weißbriach Ski Area - Berggeisthütte,
Zweikofel
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website