Weather forecast - Trojica Lake (Gradiško jezero)
Weather forecast Trojica Lake (Gradiško jezero):
Updated: 16. 05. 2026 12:07
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,06 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,09 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 0,3 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 16 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0,29 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 16 °C |
| 0,29 |
| 40% |
|
| 23h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 17 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 66% |
|
| 8h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 74% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 78% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 86% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 70% |
|
Weather forecast for the location Trojica Lake (Gradiško jezero). Trojica Lake (Gradiško jezero) is a mountain hut in the Strojna, Košenjak, Kozjak and Slovenske gorice mountain range (
Slovenia) at an altitude of 234 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Cenkova,
Cerkvenjak,
Dragotinci,
Elbl,
Elblov klanec,
Elblov klanec,
Gornja Radgona Castle,
Kapelski Vrh,
Lomanoše,
Močna,
Pernica,
Počivališče Sv. Jurij ob Ščavnici,
Spodnja Senarska,
Viadukt Dragučova,
Vurberk
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website