Weather forecast - Višarska planina / Malga di Lussari
Weather forecast Višarska planina / Malga di Lussari:
Updated: 13. 04. 2026 06:34
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,06 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,06 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0,76 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,13 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 4,43 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 2,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0,79 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,49 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,24 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,13 |
| 81% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 59% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 50% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 70% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,33 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0,46 |
| 97% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,46 |
| 89% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0,29 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,06 |
| 78% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 57% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 57% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,03 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0,13 |
| 90% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,13 |
| 85% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0,03 |
| 68% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 60% |
|
Weather forecast for the location Višarska planina / Malga di Lussari. Višarska planina / Malga di Lussari is a mountain pasture in the Julian Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 1570 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Jôf di Montasio,
Log pod Mangartom,
Mangart,
Mangartska planina,
Monte Acomizza / Schönwipfel,
Monte Lussari,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Peč - Dreilandereck,
Planica,
Predel,
Rateče,
Rifugio Gilberti,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Stosava / Stossau,
Tarvisio
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website