Weather forecast - Zwolfernock
Weather forecast Zwolfernock:
Updated: 15. 05. 2026 12:22
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,29 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 87% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 87% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 61% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 42% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 28% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 14% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 83% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0,09 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 96% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 85% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,09 |
| 66% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0,1 |
| 63% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,1 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0,1 |
| 78% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 55% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 42% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 35% |
|
Weather forecast for the location Zwolfernock. Zwolfernock is a mountain in the Gailtaler Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2049 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bleiberg-Nötsch,
Dobratsch/Dobrač,
Korensko sedlo,
Kranjska Gora,
Kranjska Gora (Brsnina),
Kranjska Gora (Velika Dolina),
Kranjska Gora (Podkoren (rotating webcam)),
Kranjska Gora (Podkoren),
Kranjska Gora (rotating webcam),
Monte Acomizza / Schönwipfel,
Ochsengarten Training Centre / Paternion,
Peč - Dreilandereck,
Planica,
Podkoren,
Rateče,
Štefan na Zilji / St. Stefan im Gailtal,
Stosava / Stossau,
Tarvisio,
Tarvisio - Mangart Coccau,
Tarvisio - Udine,
Villach
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website