Weather forecast - Buchkogel (Rudolfswarte)
Weather forecast Buchkogel (Rudolfswarte):
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 1,07 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 41% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 4,75 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 4,75 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 4,17 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Buchkogel (Rudolfswarte). Buchkogel (Rudolfswarte) is a mountain in the Lavanttal Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 659 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website