Weather forecast - Cjajnik / Lärchenturm
Weather forecast Cjajnik / Lärchenturm:
Updated: 15. 05. 2026 12:22
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,56 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,06 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0,06 |
| 65% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0,46 |
| 67% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,63 |
| 86% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,63 |
| 93% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0,39 |
| 74% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 43% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
Weather forecast for the location Cjajnik / Lärchenturm. Cjajnik / Lärchenturm is a mountain in the Karawanks mountain range (
Austria) at an altitude of 1965 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Apače / Abtei,
Begunjščica,
Bodental/Žabnica,
Dom na Zelenici,
Dom pod Storžičem,
Grintovec,
Jezerski vrh,
Koča na Dobrči,
Kriška gora,
Ljubelj,
Obir,
Podljubelj,
Tržič,
Zelenica,
Zell / Sele,
Zgornje Jezersko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website