Weather forecast - Col Gentile
Weather forecast Col Gentile:
Updated: 17. 05. 2026 16:59
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 71% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 59% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 68% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,03 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,39 |
| Cloud cover: | 96% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 31% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 84% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,03 |
| 85% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0,56 |
| 87% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0,56 |
| 90% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,56 |
| 81% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,03 |
| 62% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 41% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 15% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 3% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 29% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 56% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 56% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 46% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 43% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 40% |
|
Weather forecast for the location Col Gentile. Col Gentile is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 2075 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website