Weather forecast - Dobra gora
Weather forecast Dobra gora:
Updated: 13. 05. 2026 18:56
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 74% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 25% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 81% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,1 |
| 95% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,19 |
| 94% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,19 |
| 81% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 69% |
|
Weather forecast for the location Dobra gora. Dobra gora is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 620 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Begunjščica,
Belska planina (Svečica),
Bled,
Bohinjska Bistrica,
Brezje,
Brunarica Dražgoše,
Celovška koča / Klagenfurter Hütte,
Dom na Zelenici,
Dražgoše,
Hrušica,
Jesenice,
Koča na Dobrči,
Lake Bled,
Lesce,
Ljubelj,
Moste,
Obrne (HE Soteska),
Podljubelj,
Podnart,
Podtabor,
Podvin,
Pokljuka,
Prešernova koča na Stolu,
Ratitovec,
Rudno,
Soriška planina,
Zelenica,
Zgornji Goreljek (Pokljuka)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website