Weather forecast - Kalanov hrib (Kalanček)
Weather forecast Kalanov hrib (Kalanček):
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,03 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,26 |
| 90% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 85% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 5,33 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 3,79 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,79 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Kalanov hrib (Kalanček). Kalanov hrib (Kalanček) is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 626 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blagovica,
Kompolje,
Kresnice,
Kum,
Limbarska gora,
Limovce,
Mali Hrib,
Motnik,
Planinski dom Ušte - Žerenk,
Špitalič,
Trbovlje,
Trojane,
Trojane,
Vransko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website