Weather forecast - Kleiner Gjaidstein
Weather forecast Kleiner Gjaidstein:
Updated: 13. 05. 2026 02:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 58% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 47% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0,25 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,54 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,31 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 1,71 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -13 °C |
| 1,18 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -11 °C |
| 0,07 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,15 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0,69 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| -10 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0,15 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,96 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,2 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 1,45 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 1,45 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -8 °C |
| 1,52 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -9 °C |
| 1,72 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -10 °C |
| 1,72 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -10 °C |
| 1,59 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -10 °C |
| 2,31 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,31 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 1,83 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 1,21 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -8 °C |
| 0,62 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 0,38 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -8 °C |
| 0,49 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 0,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Kleiner Gjaidstein. Kleiner Gjaidstein is a mountain in the Northern Limestone Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2735 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Annaberg-Lungötz - Dachstein West - Donnerkogelbahn Berg,
Dachstein West (Edtalm),
Dachstein West (Mittertal),
Dachstein West (Sommeraualm),
Dachstein West (Sonnenalm),
Dachstein West (Steuer),
Dachstein West - Donnerkogelbahn,
Filzmoos,
Filzmoos (Papageno Bergstation),
Filzmoos (Papageno Talstationsgebäude),
Gasselhöh Hütte,
Gosau,
Hallstatt,
Hochwurzen,
Hochwurzen (Schladming-Dachstein),
Hornspitz Mitte - Dachstein West,
Hotel Herrschaftstaverne - Haus im Ennstal,
Hunerkogel (Dachstein),
Krippenstein (Salzkammergut),
Lärchkogel,
Obertraun (Krippenstein Bergstation 4SL),
Planai (Schladming),
Ramsau,
Ramsau Beach,
Reiteralm,
Reiteralm (Gasselhöh Hütte),
Rossbrand,
Russbach (Dachstein West - Edtalm),
Russbach (Dachstein West - Snowpark),
Sarstein,
Schladming (Hopsi Express Talstation),
Schladming (Pichl - Reiteralm),
Schladming (Planai Bergstation II),
Simonyhütte - Hoher Dachstein,
Zwieselalm
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website