Weather forecast - Lipnik
Weather forecast Lipnik:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,19 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0,19 |
| 78% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 4,5 |
| 88% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,88 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Lipnik. Lipnik is a mountain in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 804 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Beka,
Buzet,
Dekani,
Gradišče pri Materiji,
Grmada (Slavnik),
Katinara,
Kozina,
Lanišće,
Male Loče,
Roč,
Slavnik,
Stepani,
Sveti Martin,
Veli Mlun,
Viaduct Črni Kal
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website