Weather forecast - Stol (Julian Alps)
Weather forecast Stol (Julian Alps):
Updated: 13. 05. 2026 18:56
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 95% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 45% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 37% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 62% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 96% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,23 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 1,99 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 3,16 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,59 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,03 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,09 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,16 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,43 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,23 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,36 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0,06 |
| 95% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,03 |
| 59% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 14% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0,06 |
| 36% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,46 |
| 69% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,46 |
| 75% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,39 |
| 68% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 75% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 66% |
|
Weather forecast for the location Stol (Julian Alps). Stol (Julian Alps) is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1673 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bovec,
Bovec airport,
Breginj,
Čezsoča,
Italijanska kostnica nad Kobaridom,
Javoršček,
Kobarid,
Letališče Bovec,
Matajur,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Polovnik,
Rifugio Gilberti,
Robič,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Stol (Kobariški),
Svinjak,
Učja,
Val Resia,
Veliki Babanski skedenj
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website