Weather forecast - Velika Kopa
Weather forecast Velika Kopa:
Updated: 17. 04. 2026 06:43
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 39% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,6 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 1,19 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 1,19 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 82% |
|
Weather forecast for the location Velika Kopa. Velika Kopa is a mountain in the Pohorje, Dravinjske gorice and Haloze mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1542 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bukovnik,
Koča pod Kremžarjevim vrhom,
Kope,
Lukov dom,
Mislinja,
Radlje ob Dravi,
Ribnica na Pohorju,
Ribniško Pohorje,
Rogla,
Rogla (apartments Dandi – Jurgovo),
Rogla (Hotel Natura),
Rogla (Mašin Žaga),
Rogla (Ostruščica),
Slovenj Gradec,
Šmartno pri Slovenj Gradcu
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website